PIC16F1938-I/ML
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 28-QFN (6x6)
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28QFN
- 型號:
- PIC16F1938-I/ML
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 25
- Program Memory Size
- 28KB (16K x 14)
- RAM Size
- 1K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)