PIC16F1936T-I/SS
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
- 型號:
- PIC16F1936T-I/SS
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 14KB (8K x 14)
- RAM Size
- 512 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Core Processor
- PIC
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Core Size
- 8-Bit
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V