PIC16F1936T-I/ML
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-QFN (6x6)
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
- 型號:
- PIC16F1936T-I/ML
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 25
- Program Memory Size
- 14KB (8K x 14)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 512 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)