首頁 > Microchip Technology代理商 > PIC16F18446-E/SO
影像僅供參考,以產品規格為準
PIC16F18446-E/SO
型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 20-SOIC
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 20SOIC
型號:
PIC16F18446-E/SO
DigiKey Programmable
Not Verified
Speed
32MHz
Connectivity
EUSART, I2C, LINbus, MSSP, SMBus/PMBus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Number of I/O
18
Program Memory Size
28KB (16K x 14)
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 17x12b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
20-SOIC
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)