PIC16F18326T-I/JQ
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 16-UQFN (4x4)
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 16UQFN
- 型號:
- PIC16F18326T-I/JQ
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 16-UQFN Exposed Pad
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 28KB (16K x 14)
- RAM Size
- 2K x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Data Converters
- A/D 11x10b; D/A 1x5b
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V