PIC16F1828-I/SS
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? mTouch? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-SSOP
- 型號:
- PIC16F1828-I/SS
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 67
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:67
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 256 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Data Converters
- A/D 12x10b
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V