PIC16F1827T-I/SO
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? mTouch? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 18-SOIC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 18SOIC
- 型號:
- PIC16F1827T-I/SO
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 384 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Core Processor
- PIC
- Data Converters
- A/D 12x10b
- Core Size
- 8-Bit
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V