PIC16F18045-I/P
型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-PDIP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP
型號:
PIC16F18045-I/P
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Speed
32MHz
Connectivity
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
18
Program Memory Size
14KB (14K x 8)
EEPROM Size
128 x 8
RAM Size
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 17x10b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type
External, Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Supplier Device Package
20-PDIP
Package / Case
20-DIP (0.300", 7.62mm)