首頁 > Microchip Technology代理商 > PIC16F18026T-I/ST
影像僅供參考,以產品規格為準
PIC16F18026T-I/ST
型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (28K x 8) FLASH 14-TSSOP
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 14TSSOP
型號:
PIC16F18026T-I/ST
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Core Processor
PIC
Core Size
8-Bit
Speed
32MHz
Connectivity
I2C, LINbus, SMBus, SPI, SSP, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
11
Program Memory Size
28KB (28K x 8)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 15x12b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type
External, Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
14-TSSOP
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)