PIC16F18024-I/ST
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (7K x 8) FLASH 14-TSSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
- 型號:
- PIC16F18024-I/ST
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 11
- Program Memory Size
- 7KB (7K x 8)
- EEPROM Size
- 128 x 8
- RAM Size
- 512 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 15x10b SAR; D/A 1x8b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Grade
- Qualification
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 14-TSSOP
- Package / Case
- 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)