PIC16F17176-E/PT
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (28K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10)
28KB FLASH, 2KB RAM, 128B EEPROM
- 型號:
- PIC16F17176-E/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 35
- Program Memory Size
- 28KB (28K x 8)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 2K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 58x12b SAR; D/A 2x8b
- Oscillator Type
- External, Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)