PIC16F1614-E/ML
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 16-QFN (4x4)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN
- 型號:
- PIC16F1614-E/ML
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 12
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 512 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 8x10b; D/A 1x8b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)