PIC16F15224-E/MG
- 型號描述:
PIC PIC? 16F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 16-QFN (3x3)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN
- 型號:
- PIC16F15224-E/MG
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 11
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 512 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 9/2x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)