PIC16F15213T-I/SN
- 型號描述:
PIC PIC? 16F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 8-SOIC
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC
- 型號:
- PIC16F15213T-I/SN
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 5
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- RAM Size
- 256 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 5/2x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 8-SOIC
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)