PIC16F1509-I/SS
型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-SSOP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
型號:
PIC16F1509-I/SS
DigiKey Programmable
Verified
Speed
20MHz
Connectivity
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O
17
Program Memory Size
14KB (8K x 14)
RAM Size
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
20-SSOP
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)