PIC16F1503T-I/MG
- 型號描述:
PIC PIC? 16F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 16-QFN (3x3)
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
- 型號:
- PIC16F1503T-I/MG
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 16-VFQFN Exposed Pad
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 20MHz
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- RAM Size
- 128 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Data Converters
- A/D 8x10b
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V