PIC16F13145-E/P
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-PDIP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP
- 型號:
- PIC16F13145-E/P
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 17
- Program Memory Size
- 14KB (14K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 1K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Mounting Type
- Through Hole
- Supplier Device Package
- 20-PDIP
- Package / Case
- 20-DIP (0.300", 7.62mm)