PIC12LF1552T-I/MU
- 型號描述:
PIC PIC? 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 8-UDFN (2x3)
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
- 型號:
- PIC12LF1552T-I/MU
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, SPI
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 5
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 256 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 4x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)