PIC12F629T-I/SN
- 型號描述:
PIC PIC? 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-SOIC
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC
- 型號:
- PIC12F629T-I/SN
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 20MHz
- Connectivity
- Peripherals
- POR, WDT
- Number of I/O
- 5
- Program Memory Size
- 1.75KB (1K x 14)
- EEPROM Size
- 128 x 8
- RAM Size
- 64 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 8-SOIC
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)