PIC12F1840T-I/SN
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 8-SOIC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8SOIC
- 型號:
- PIC12F1840T-I/SN
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 256 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Data Converters
- A/D 4x10b; D/A 1x5b
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V