PIC12F1840T-I/MF
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 8-DFN (3x3)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8DFN
- 型號:
- PIC12F1840T-I/MF
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-VDFN Exposed Pad
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 32MHz
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 256 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- Core Processor
- PIC
- Data Converters
- A/D 4x10b; D/A 1x5b
- Core Size
- 8-Bit
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V