PIC12F1572T-I/MS
- 型號描述:
PIC PIC? 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 8-MSOP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP
- 型號:
- PIC12F1572T-I/MS
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- LINbus, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 6
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 256 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 4x10b; D/A 1x5b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 8-MSOP
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)