PIC10F202-I/P
- 型號描述:
PIC PIC? 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-PDIP
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DIP
- 型號:
- PIC10F202-I/P
數量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 4MHz
- Connectivity
- Peripherals
- POR, WDT
- Number of I/O
- 3
- Program Memory Size
- 768B (512 x 12)
- RAM Size
- 24 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Through Hole
- Supplier Device Package
- 8-PDIP
- Package / Case
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)