PIC10F200-I/P
型號描述:
PIC PIC? 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 384B (256 x 12) FLASH 8-PDIP
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DIP
型號:
PIC10F200-I/P
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Core Processor
PIC
Core Size
8-Bit
Speed
4MHz
Connectivity
Peripherals
POR, WDT
Number of I/O
3
Program Memory Size
384B (256 x 12)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
RAM Size
16 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Supplier Device Package
8-PDIP
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)