首頁 > Microchip Technology代理商 > MIC5504-3.3YM5-TR
影像僅供參考,以產品規格為準
MIC5504-3.3YM5-TR
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
型號:
MIC5504-3.3YM5-TR
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
300mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
55 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Enable
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.38V @ 300mA