MIC5365-2.7YC5-TR
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-70-5
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SC-70-5
- 型號:
- MIC5365-2.7YC5-TR
- 品牌:
- Microchip Technology
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.7V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.38V @ 150mA
- Current - Output
- 150mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 39 µA
- PSRR
- 80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C