MCP4651T-104E/ST
- 型號描述:
Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 257 Taps I2C Interface 14-TSSOP
- 型號:
- MCP4651T-104E/ST
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Taper
- Linear
- Configuration
- Potentiometer
- Number of Circuits
- 2
- Number of Taps
- 257
- Resistance (Ohms)
- 100k
- Interface
- I2C
- Memory Type
- Volatile
- Voltage - Supply
- 1.8V ~ 5.5V
- Features
- Mute, Selectable Address
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient (Typ)
- 150ppm/°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 14-TSSOP
- Package / Case
- 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C