MASMBJ130AE3
型號描述:
209V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
型號:
MASMBJ130AE3
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:200 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)