MAPLAD15KP150AE3
- 型號描述:
243V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
- 型號:
- MAPLAD15KP150AE3
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 150V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 167V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 243V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 62A
- Power - Peak Pulse
- 15000W (15kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)