ATXMEGA16A4U-AU
型號描述:
AVR AVR? XMEGA? A4U Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44TQFP
型號:
ATXMEGA16A4U-AU
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Processor
AVR
Core Size
8/16-Bit
Speed
32MHz
Connectivity
I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O
34
Program Memory Size
16KB (8K x 16)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
1K x 8
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.6V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 12x12b; D/A 2x12b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)