APT100S20BG
型號描述:
Diode 200 V 120A Through Hole TO-247 [B]
DIODE SCHOTTKY 200V 120A TO247
型號:
APT100S20BG
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
120A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
950 mV @ 100 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
70 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 mA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-2
Supplier Device Package
TO-247 [B]
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C