24LC025/SN
型號描述:
EEPROM 256x8
型號:
24LC025/SN
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Memory Type
Non-Volatile
Memory Format
EEPROM
Technology
EEPROM
Memory Size
2Kbit
Memory Organization
256 x 8
Memory Interface
I2C
Clock Frequency
400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Access Time
900 ns
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)