SMBJP6KE18AQ-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體
型號:
SMBJP6KE18AQ-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)