SMBJ54CAQ-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體
型號:
SMBJ54CAQ-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Power - Peak Pulse
600W