首頁 > Micro Crystal代理商 > SMBJ54CA-TP
影像僅供參考,以產品規格為準
SMBJ54CA-TP
型號描述:
87.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
型號:
SMBJ54CA-TP
品牌:
Micro Crystal
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Power - Peak Pulse
600W