SMBJ18AHE3-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
型號:
SMBJ18AHE3-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.5A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)