SMBJ18A-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 18V 600 Watts
型號:
SMBJ18A-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.5A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)