SMBJ180AHE3-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
型號:
SMBJ180AHE3-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Voltage - Breakdown (Min)
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)