CEP-FSPDB250
- 型號描述:
1 Pole Power Distribution Block 250 A 600 V
Finger safe compact PDB 250A
- 型號:
- CEP-FSPDB250
- Line Side Connections Per Pole
- 2
- Load Side Connections Per Pole
- 10
- Line Side Wire/Stud Size
- 250MCM (kcmil) - #6CU/AL
- Load Side Wire/Stud Size
- 2 - #14CU/AL; 4 - #14CU/AL; 6 - #14CU/AL
- Voltage - Rated
- 600 V
- Current Rating (Amps)
- 250 A