首頁 > Meritek代理商 > PIM100M0603A3
影像僅供參考,以產品規格為準
PIM100M0603A3
型號描述:
Shielded Molded Inductor 68mOhm Max High Current, Low Loss
FIXED IND 68 MOHM SURFACE MOUNT
型號:
PIM100M0603A3
品牌:
Meritek
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
5.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
68mOhm Max
Frequency - Self Resonant
100kHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Features
High Current, Low Loss
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)