CR106653F
- 型號描述:
665 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0805
- 型號:
- CR106653F
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 665 kOhms