EPS-45-12-C
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
- 型號:
- EPS-45-12-C
- 品牌:
- Mean Well
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Type
- Enclosed
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 3.75 A
- Power (Watts)
- 45W
- Applications
- ITE (Commercial)
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Efficiency
- 87%
- Operating Temperature
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Features
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)