ELG-150-C1400B
- 型號描述:
1.4A 54 ~ 107V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
- 型號:
- ELG-150-C1400B
- 品牌:
- Mean Well
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Type
- Constant Current
- Topology
- AC DC Converter
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 100VAC
- Voltage - Input (Max)
- 305VAC
- Voltage - Output
- 54 ~ 107V
- Current - Output (Max)
- 1.4A
- Power (Watts)
- 150 W
- Voltage - Isolation
- 3.75 kV
- Dimming
- PWM
- Features
- OTP, OVP, SCP
- Ratings
- IP67
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Efficiency
- 91%
- Termination Style
- Wire Leads
- Size / Dimension
- 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)