ELG-240-42B
- 型號描述:
5.71A 42V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
- 型號:
- ELG-240-42B
- 品牌:
- Mean-Well USA, Inc.
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Type
- Constant Current, Voltage
- Topology
- AC DC Converter
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 100VAC
- Voltage - Input (Max)
- 305VAC
- Voltage - Output
- 42V
- Current - Output (Max)
- 5.71A
- Power (Watts)
- 240 W
- Voltage - Isolation
- 3.75 kV
- Dimming
- Analog, PWM
- Features
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Ratings
- IP67
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C
- Efficiency
- 92.5%
- Termination Style
- Wire Leads
- Size / Dimension
- 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)