首頁 > MURATA代理商 > NFM18CC102R1C3D
影像僅供參考,以產品規格為準
NFM18CC102R1C3D
型號描述:
1000 pF Feed Through Capacitor 16V 600 mA 300mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
型號:
NFM18CC102R1C3D
品牌:
MURATA
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Feed Through
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16V
Current
600 mA
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
Temperature Coefficient
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max)
0.028" (0.70mm)