0603F225Z100CT
- 型號描述:
2.2 μF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- 0603F225Z100CT
- 品牌:
- MULTICOMP PRO
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +80%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.034" (0.87mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF