PIC16F628A-I/SS
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 20-SSOP
- 型號:
- PIC16F628A-I/SS
- 品牌:
- MICROCHIP
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 20MHz
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- RAM Size
- 224 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3V ~ 5.5V