首頁 > MEAN WELL代理商 > VFD-150P-48
影像僅供參考,以產品規格為準
VFD-150P-48
型號描述:
Variable Frequency Drive 48V 8.6A 150 W Chassis Mount
變頻器 - VFD 150W 20-55Vdc In 48Vdc Out 4.3A 2x4 PCB Variable Frequency Drive
型號:
VFD-150P-48
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
96
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Chassis Mount
Number of Motors
1
Voltage - Load
48V
Current - Output
8.6A
Wattage - Load
150 W
Voltage - Supply
20 ~ 55VDC
Interface
PWM
Features
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C