首頁 > MEAN WELL代理商 > UHP-1500-380E
影像僅供參考,以產品規格為準
UHP-1500-380E
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 380V 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC Input
機箱式電源 OP +380V3.95A
型號:
UHP-1500-380E
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
6
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Power (Watts)
1.501kW
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension
11.42" L x 5.51" W x 1.61" H (290.0mm x 140.0mm x 41.0mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Efficiency
95.5%
Voltage - Output 1
380V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
6 kV
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Standard Number
Current - Output 1
3.95 A