SPV-1500-48
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 48V 1536W
型號:
SPV-1500-48
Power (Watts)
1536W
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension
10.94" L x 5.00" W x 3.29" H (278.0mm x 127.0mm x 83.5mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
90%
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Isolation
3 kV
Voltage - Output 6
Current - Output 1
32 A